NABÍDKA ZAŘÍZENÍ

1. Vzdušné prostory zajišťující dostatek volného pohybu dětí, možnost cvičení na nářadí/ velké překážkové dráhy, švédská bedna, lavičky, žebřiny apod.
  2. Stálé ložnice, kdy děti mají po celou dobu pobytu v mateřské škole své lehátko.
  3. Velká zahrada o rozloze 4800m2 vybavena různorodými herními zařízeními určenými k hrám a cvičení.
  4. Logopedická prevence vedena proškoleným preventistou - ukázka přímé výchovné práce s logopedickou chvilkou.

5. V MŠ je k dispozici speciální pedagog.

6. Individuální přístup k dětem, bereme zřetel na individualitu každého dítěte, jeho potřeby a zvláštnosti.

7. Integrace zdravotně postižených dětí.

8. Práce s keramickou hlínou. Tvoření pro děti i společné pro rodiče, výpal výrobků.

9. Sportovní aktivity během celého školního roku - plavání, míčové hry.

10. Divadelní představení v mateřské škole - nejméně 4x ročně.

11. Návštěva kulturních akcí pořádaných SAK Studénka.

12. Prvky alternativního vzdělávání - Montessori, polytechnická výchova.

13. Společné akce pro rodiče a děti - podzimní keramická dílnička, vánoční a velikonoční jarmark, maškarní ples, wellness pro mate, zábavné odpoledne pro tatínky, sportovní odpoledne, rozloučení se školáky.

14. Návštěva městské knihovny.

15. Účast na výtvarných výstavách.

16. Možnost příchodu a odchodu dětí z MŠ v kteroukoliv dobu po dohodě s pedagogem.

17. Individuální konzultace s pedagogem.

18. Spolupráce se ZUŠ.

19. Úzká spolupráce se ZŠ Butovická, ZŠ Sjednocení:

1. návštěva ZŠ, seznámení dětí s prostředím školy před zápisem do 1. třídy,

2. seznámení se a práce s interaktivní tabulí,

3. dopravní projekt - koloběžkové závody (ZŠ Sjednocení).