O NÁS

Naše mateřská škola na ulici Budovatelská, začala svoji činnost 7. 5. 1956. O děti se starají čtyři pedagogické pracovnice, dvě asistentky pedagoga, školnice a výdejčí stravy . Všichni se snaží vytvářet pro děti prostředí pěkné, milé a podnětné. Takové, kde se děti budou cítit dobře. Naše mateřská škola je dvojtřídní, v blízkosti centra Studénky. V současné době ji navštěvuje 39 dětí od tří do sedmi let ve třídách Sluníčka a Berušky. Třídy jsou věkově smíšené. Předností naší mateřské školy je téměř bezbariérový přístup a pobyt dětí během celého dne v jednom podlaží. V každém oddělení je pro děti připravena ke hrám prostorná herna s vytvořenými koutky, WC, umývárny a stálá ložnice. Součástí mateřské školy je i velká školní zahrada, na které jsou vytvořeny podmínky pro každodenní pravidelné, soustavné a opakující se pohybové činnosti. Pro rodiče, kteří dojíždějí za prací, je výhodou dostupnost autobusové dopravy, přímo ze zastávky vedle mateřské školy.

Pracujeme podle školního vzdělávacího programu Báječná školka, který navazuje na hlavní cíle ŠVP MŠ Studénka - Cesta do života a vychází z přesvědčení, že vzdělávání předškolních dětí je třeba co nejvíce přizpůsobit přirozenému vývoji a životu dítěte. Záměrem ŠVP je učit dítě efektivním způsobům, jak projevovat a uplatňovat svou osobnost, jak žít plnohodnotný "lidský" život a umožnit mu, aby prožívalo takové dětství, ve kterém se může zdravě rozvíjet.

Děti - naše budoucnost

.....a proto se chováme vždy tak, abychom byli dítěti dobrým vzorem a příkladem, protože náš vliv na dítě je nepřetržitý. Neustále mu něco předáváme a tak se snažme mu předat to nejlepší.